Монтаж бітумної черепиці

    Останнім часом «бітумка» все частіше використовується в якості покрівельного матеріалу для споруд різного формату - заміських будинків, котеджів, прибудов. Вибір матеріалу цілком виправданий, оскільки він має цілу низку переваг, а ціна на монтаж бітумної черепиці цілком демократична. І ознайомившись з технологією укладання, ви зможете зробити за найкращою ціною в Харкові укладання бітумної черепиці в своєму будинку або на дачі. Це практичний і довговічний будівельний матеріал, для роботи з яким досить стандартного набору інструментів.

Ціни на монтаж бітумної черепиці

№ п/п Види робіт, що проводяться Од. вим. Ціна за од., грн
от до
Підготовчі роботи
1 Демонтаж старої покрівлі м² 40
2 Оренда лісів м² 70 100
3 Зборка/розбирання риштувань м² 10
4 Обробка дерева "антисептиком" м.куб 400
Основні роботи
1 Монтаж мауерлату м.пог 30 40
2 Монтаж дерев'яної кроквяної системи м² 105 135
3 Монтаж підпокрівельної плівки гідроізоляції м² 15 20
4 Утеплення мінеральною ватою м² 20 50
5 Монтаж підпокрівельної плівки пароізоляції м² 15 20
6 Монтаж вологостійкої ОСП плити OSB-3 м² 15 20
7 Укладання підкладкового килима м² 15 20
8 Монтаж покрівельних планок (капельник, вітрова, коньок, снігозатримувач) м.пог 20 30
9 Монтаж бітумної черепиці м² 50 70
Додаткові роботи
1 Установка мансардного вікна шт 1000
2 Монтаж додаткових елементів покрівлі (елементи вентиляції покрівлі, монтажні стрічки та ін.) шт договорная

табл. Орієнтовні ціни на монтаж покрівлі з бітумної черепиці.

Характеристики матеріалу

    Історія. Аналог м'якої черепиці виробляли в США ще в період між 1840 і 1880 роками. Тоді покрівельний матеріал виготовлявся у вигляді полотен, який насичувався бітумом. За зовнішнім виглядом він нагадував сучасний руберойд.

Покриття, яке звично для нас зараз, з'явилося на ринку в середині минулого століття, і швидко стало популярним - всього за пару років «бітумка» «осіла» на більш, ніж 40% різних споруд по всій території США.

    Зовнішній вигляд. Такий вид черепиці також називають «м'якою» або «гнучкою». Це пов'язано з фізичними властивостями пластин для даху з бітумної черепиці. Рідше можна зустріти назви типу «гонт» або «шинглс».

Цей матеріал виготовляється у вигляді гнучких пластин розміром 1000х330мм, які плоскі з монтажною боку і фігурні - з видимою. Залежно від щільності одна пачка може важити в районі 25-38 кг. Це необхідно враховувати перед тим, як покрити дах бітумною черепицею, тому як велику роль грає навантаження на саму основну конструкцію.

    Сфера використання. Дана черепиця ідеально підходить для покрівлі дахів, що мають мінімальний ухил 12˚ (в співвідношенні 1 до 5). Такі показники характерні для:

 • приватних будинків;
 • громадських будівель;
 • промислових споруд;
 • житлових конструкцій.

   За рахунок гнучкості матеріал придатний для покриття «складних» дахів, що мають нестандартні форми, такі як купола або цибулинні дахи.

 Структурні особливості. Своє «народне» назва - «бітумка», матеріал отримав завдяки спеціальному просоченню, яка наноситься на основу зі склополотна або поліестера, а зверху покривається мінеральним гранулятом (кам'яна присипка) зі сланцю або базальту.

     Дане поєднання різних речовин (бітум, присипка) виконує ряд важливих функцій:

 • захищає покрівлю від ультрафіолетового випромінювання;
 • запобігає плавлення при високих температурах;
 • оберігає від впливу атмосферних опадів (дощ, сніг, град);
 • забезпечує міцність;
 • представляє естетичну привабливість (кольорові рішення широкого спектра).

    До слова, саме присипка містить різні пігменти, які дозволяють поекспериментувати з колірним рішенням для покрівлі з бітумної черепиці. Ви можете зробити вибір як на користь класичних відтінків - чорного або коричневого, або встановити матеріал зеленого, червоного, яскраво-оранжевого кольору.

bit_cher
мал. Схема облаштування покрівельного пирога з утепленням і покрівельним покриттям бітумна черепиця.

Класифікація форм

    Не тільки колір, а й візуально пластинки досить різні, завдяки чому покрівля бітумною черепицею завжди виглядає оригінально і незвично. За своєю формою вони поділяються на кілька видів, які залежать від певного показника:

 1. Кількість «пелюсток»: трьох-, чотирьох- і п'ятипелюсткові;
 2. Тип нарізки: прямокутна, шестигранна, ромбовидна, «дранка», «бобровий хвіст», «цеглина», «дракона зуб»;
 3. Кількість шарів: одно-, дво- або тришарова.

    На останньому пункті зупинимося трохи докладніше. Відомо, що на старті виробництва пластини «вкладалися» в один шар, але сьогодні на ринку можна зустріти і покриття з двома або трьома шарами, щільно склеєними між собою. Причому перший завжди прямий, а наступні нарізаються пелюстками. Вважається, що чим більше пластин, тим міцніше буде бітумна установка і, відповідно, тим довше вона прослужить.

Особливості експлуатації бітумної черепиці

    Завдяки високим експлуатаційним характеристикам, «бітумка» користується попитом і популярна у всьому світі. Її можна застосовувати не тільки при монтажі покрівлі «з нуля», а й для ремонту вже існуючого покриття.

    Термін експлуатації матеріалу у різних виробників відрізняється в залежності від його якості. Але, якщо оцінювати середню тривалість служби, то вона становить 50-60 років, що є відмінним показником. І це пов'язано, перш за все з високими гидроїзолірующимі властивостями покрівлі, що досягаються за рахунок щільного герметичного покриття, про який ми розповімо детальніше в технології пристрою покрівлі з бітумної черепиці.

    Ще одна цікава особливість для тих, хто замислюється про монтаж бітумної покрівлі на дачному будиночку або прибудові: цей матеріал стійкий до спалаху, оскільки в його складі високий відсоток базальту, який блискавично усуває полум'я.

    Також цей вид черепиці стійкий до перепадів температури, не вигоряє на сонці і не втрачає свої властивості від вітру і опадів. Завдяки перерахованим особливостям монтаж бітумної черепиці в Харкові є популярним напрямком, адже можна не боятися того, що сезонні зміни якось відіб'ються на зовнішньому і фізичному стані даху.

Монтаж бітумної черепиці: головні особливості

    Тепер ми детально розберемо інструкцію з монтажу бітумної черепиці, щоб її не довелося ремонтувати через пару років.

    «Основою», на яку закріплюється покриття, є крокви - це каркас, який регламентує форму. Потім під кроквами укладається пароізоляційна плівка і утеплювач, які запобігають потраплянню вологи.

    Якщо це старе покриття, поверх якого буде наноситися нове, то це, відповідно, вже готовий дах. І, як говорилося раніше, для гонту немає принципових вимог, тим більше, коли у вас вже є розуміння про пристрій покрівлі з бітумної черепиці, і ви добре знаєте, як сконструйована дах, то ви сміливо можете переходити до монтажу покрівельного матеріалу.

    Щоб встановити конструкцію покрівлі з бітумної черепиці, потрібно пройти наступні етапи:

    1.Перевірка надійності: один з великих плюсів полягає в тому, що «Бітумка» можна укладати безпосередньо на старе            покриття. Але, перш за все необхідно переконатися в надійності крайнього пласта, щоб новий шар не просідав і не         деформувався;

     2. Підготовка основи: незалежно від того, чи маєте ви справу зі старою покрівлею або нової, необхідно провести ряд                     підготовчих робіт. І перше, що потрібно встановити - основу у вигляді решітки або суцільного листа, на який далі будуть       закріплюватися утеплювач і плівка, що підвищують гідроізоляцію і міцність покриття. Саме основу найкраще                     фіксувати  за допомогою саморізів або ж єршові цвяхів;

     3. Обробка крокв: перед тим, як починати роботу, рекомендують обробити крокви вогнетривким складом для більшої             пожежної безпеки;

    4. Вибір матеріалу для настилу в конструкції покрівлі: кращим варіантом послужать вологостійка фанера, калібровані       обрізні дошки або орієнтовно-стружкова плита (ОСП). При укладанні матеріалу обов'язково залишайте зазор між        дошками (листами), приблизно 3 мм, а також кріпити їх врозбіг. Це розраховано на те, що при попаданні вологи             дерево починає розбухати.

    Встановлюючи покрівлі також необхідно враховувати величину кроку крокв, якої повинні відповідати ширина покриття. Найкраще спочатку взяти крок крокв 625 мм, тоді листи будуть йому кратними (для листів ОСП 2500 і 750 мм і фанери 1500 мм). Зафіксувати весь «килим» найкраще цвяхами, а для того щоб кріплення бітумної черепиці було міцнішим, використовувати спеціальний клей.

    Ми радимо не економити на даному етапі робіт, інакше ціна монтажу бітумної черепиці стрімко зросте, оскільки не виключено, що вам доведеться провести установку покрівлі знову за окрему плату.

Влаштування вентиляції бітумної черепиці

    Якщо всі роботи по установці покрівлі виконані вірно, то пристрій даху з бітумної черепиці буде дуже щільним і герметичним. І тепер вам потрібно грамотно організувати підпокрівельний простір, щоб забезпечити гарну вентиляцію всередині будинку або котеджу. Існує кілька ситуацій, кожна з яких має свій підхід:

 • Провітрюване горище: в цьому випадку можна обійтися вентиляційними отворами у фронтонах;
 • Поєднана покрівля: при такому влаштуванні на крокви кріпляться контррейки величиною 35-40 мм, поверх яких розміщується обрешетування. Між контррейками утворюються так звані повітряні канали. Знизу повітря буде проходити в підшивку, а зверху буде виходити через воздухоотводние пристрої - аератор або воздуховідвідний коник.

    Також не буде зайвим прокласти між кроквами і контррейками вологостійку мембрану, яка зіграє роль додаткової гідроізолюючого агента. Її вартість невелика, зате гарантія сухості коштує витрачених коштів.

Головні нюанси монтажу бітумної черепиці

    Поза сумнівом, що монтаж покрівлі з бітумної черепиці має свої особливості, які варто враховувати. Перш, ніж купувати матеріал, необхідно зайвий раз порадитися з консультантом, який підкаже ті моменти, про які ви можете не здогадуватися. Зупинимося на основних пунктах при монтажі і технології бітумної черепиці:

 1. Кріплення зливової системи: існує два типи підвісних крюків - один кріпиться безпосередньо на обшивку, другий тип монтується на край даху, і, відповідно, його потрібно зафіксувати в першу чергу. Цей момент необхідно враховувати, щоб правильно розрахувати ухил і «втопити» гаки в підставі;
 2. Підкладковий шар: це рулонний бітум або його полімер. Якщо дах має мінімальний ухил (не більше 18˚), то в такому випадку покривається вся її площа. Смуги повинні йти внахліст (80 мм по довгій стороні і 150 мм по короткій). Додаткові смуги наклеюються на ендови і похилі ребра. Всі стики потрібно пропрацювати спеціальною мастикою. Також виконується кріплення покрівельними цвяхами з оцинкованим покриттям (200 мм крок);
 3. Якщо нахил більше 18˚, то покривати її повністю необов'язково. Досить проклеїти контури (400 мм від краю), місця переломів і примикання;
 4. Карнизні металеві планки: вони фіксуються поверх підкладки і зверху будуть закриті черепицею. Вони повинні перекриватися в місцях стиків, а крок покрівельних цвяхів повинен складати не більше 120 мм.
 5. Фронтон: в разі конструкції покрівлі складної форми, організувати стік води можливо під карнизної планкою, за рахунок формування невеликого бортика;
 6. Ендовний килим: монтується наступним етапом за допомогою покрівельних цвяхів;
 7. Карнизна смуга: уздовж нижнього звису карниз спочатку приклеюється, після чого також кріпиться, як і фронтон;
 8. Розмітка даху: наноситься крейдою, згідно з інструкцією, до даного виду черепиці;
 9. Перемішування черепиці: перш, ніж приступити до укладання бітумної черепиці, її необхідно перемішати, т. к. Найчастіше різні партії мають різний відтінок. І далі починайте до монтажу покриття, дотримуючись наступний принцип: перший ряд фіксується знизу (10-20 мм від краю), закріплюється цвяхами, а зверху укладається коник внахлест 50 мм.

    Ви дізналися основні нюанси про те, як укладати бітумну черепицю, і тепер ви зможете уникнути головних помилок в роботі.

Чому варто вибрати це покриття?

    Багато плюси вже були озвучені, але підсумувавши, можна виділити наступні переваги:

 • Простота в роботі (не вимагає спеціального устаткування і навичок);
 • Економічність (за рахунок невеликих розмірів досягається практично повна безвідходність);
 • Бездоганна гідроізоляція;
 • Стійкість до хімічних агентів;
 • Відмінна шумоізоляція;
 • Стійкість до UV;
 • Демократична ціна (в порівнянні з багатьма іншими покрівельними матеріалами, вартість укладання бітумної черепиці буде знаходитися в середньому ціновому сегменті);
 • Довговічність (півстоліття гарантії);
 • Різноманітна колірна гамма.

    Встановлюйте «бітумку» - перетворіть екстер'єр заміського будинку, і захистіть його від холоду, вітру і атмосферних опадів!

Підписатись на новини
Підписатися
Отримати консультацію
Розрахувати вартість
Замовити замір
Перевірити кошторис